şeytan arabası

Eko Jin ve Paris-Roubaix-Amsterdam Bisiklet Turu

 21. Program kaydı 14 Ağustos 2013Bu haftaki konumuz 18 Ağustos tarihinde Sinop'tan Abalı Köyü'ne gerçekleştirilecek olan bisiklet turu. Nükleer santrallere karşı birçok eylemi gerçekleştiren Sinop'ta, 2006 tarihinde eyleme gelen ve vefat eden Öner, Soner ve Güneş'in isimlerinin verilmesi planlanan bulvardan başlayacak olan tur Abalı Köyü'nde sona erecek.

Diğer konumuz, Eko Jin. Eko Jin, Bismil, Nusaybin, İstanbul, Batman'daki bağımsız ekolojistler, Diyarbakır Bisiklet Derneği, Diyarbakır Bisiklet ve Doğa Sporları Klübü (DİBİDOSK), Diyarbakır Tiyatro ve Sanatçılar Derneği gibi birçok yapının oluşturduğu bir kolektif. Yıllardır savaşla tahrip olan coğrafyanın ekolojik kaydını almak ve ekolojik yaşamı hayata geçirmek için 9 Ağustos'ta Dersim'den başlayıp 25 Ağustos'ta Hewler'de sonlanacak bisiklet turu düzenliyor.


'Ji bo jiyaneke nu, pe li pedale bike- Yeni bir yaşam için pedalla!' 
Turun duyuru metninin girişi: 'Barış sadece insanlar arasında yapılan bir akit değildir. Barış savaşlarla zarar verdiğimiz canlı ve cansız tüm doğayla yapıldığında anlam kazanır. Barış silahları susturmanın yanı sıra doğaya karşı sorumluluk duyma, bir özür dileme, af dileme seronomisidir.' Daha fazla bilgi için ve fotoğraflar kaynak:
http://eko-jin.blogspot.com/2013/08/bisiklet-guncesi-12082013.html
https://www.facebook.com/events/530641346998685/ 


Bir diğer konumuz, Paris-Roubaix-Amsterdam turu:

Paris-Roubaix rotası

Meşhur parke taşlar
Yollar


Bike-parkŞehirde
Bisiklet yolları ağı(Fotoğrafların organizasyonu için Nils Schlüter'e çok teşekkür ederiz)İletişim adresleri

esraertan@gmail.com

aydan.celik@gmail.com

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder